Kondracki Celej dorada Luma Ventures przy inwestycji w Nuadu

Kancelaria Kondracki Celej doradzała funduszowi Luma Ventures przy inwestycji o wartości 4.5 mln złotych w Nuadu – spersonalizowany system e-learningowy, który zawiera bazę wiedzy i ćwiczeń.

 

Fundusz reprezentował adwokat Rafał Celej – partner kancelarii Kondracki Celej. W transakcję zaangażowana była również Ewelina Macewicz, associate kancelarii oraz adwokat Wiktor Rainka, partner, ekspert w dziedzinie prawa własności intelektualnej oraz danych osobowych.

 

Nuadu to aplikacja na komputery i urządzenia mobilne zawierająca zasoby dydaktyczne (ćwiczenia i bazę wiedzy zgodną z podstawa programową) oraz mechanizmy ich wykorzystania (pozwalające na tworzenie adaptywnych ścieżek edukacyjnych). Platforma zarządza weryfikacją poprawności rozwiązywanych zadań, dynamicznie dopasowuje poziom ich trudności do stanu wiedzy ucznia oraz na bieżąco informuje zarówno ucznia, jak i nauczyciela o postępach w nauce.

 

Luma Ventures to fundusz typu venture capital koncentrujący się na przedsięwzięciach IT z szeroko rozumianego obszaru Big Data i Data Science. Luma Ventures należy do nielicznych funduszy na polskim rynku, które zarządzają wyłącznie prywatnym kapitałem.