Kancelaria Kondracki Celej doradza funduszowi bValue.vc przy inwestycjach w polskie startupy o łącznej wartości ponad 10 mln złotych

Warszawa, 6 lutego 2017 r. – Kancelaria Kondracki Celej doradzała funduszowi venture capital bValue przy utworzeniu nowego wehikułu inwestycyjnego – bValue Unicorns oraz przy jego inwestycjach o wartości ponad 10 mln złotych w trzy dynamicznie rozwijające się polskie startupy: Callpage, JobSquare oraz Shoplo. bValue Unicorns zostało utworzone ze wsparciem udzielonym przez Krajowy Fundusz Kapitałowy.

Innowacyjne startupy, którym bValue udzielił wsparcia kapitałowego w ramach zrealizowanych transakcji inwestycyjnych to znane na rynku:

  • CallPage – wtyczka do stron internetowych, która umożliwia kontakt z potencjalnym klientem w mniej niż 30 sekund (działa m.in. na stronie znanylekarz.pl);
  • Jobsquare  – innowacyjna polska aplikacja, która rewolucjonizuje sposób poszukiwania pracy tymczasowej;
  • Shoplo – platforma pozwalająca użytkownikom na uruchomienie własnego sklepu internetowego.
    bValue to fundusz venture capital, którego współzałożycielem i zarządzającym jest Maciej Balsewicz, a inwestorami są m.in. Rafał Brzoska (inPost), Tomasz Misiak i Tomasz Hanczarek (WorkService) oraz Marian Owerko (Bakalland).

„Cieszę się, że fundusz bValue, w który inwestuje grupę czołowych biznesmenów w Polsce, zdecydował się powierzyć nam doradztwo prawne przy swoich pierwszych inwestycjach. Dzięki specyficznemu doświadczeniu, jakie posiadamy w zakresie kompleksowej obsługi funduszy venture capital oraz startupów, w bardzo krótkim czasie doprowadziliśmy do sfinalizowania tego złożonego projektu, obejmującego trzy niezależne od siebie transakcje”, powiedział Rafał Celej, partner kancelarii Kondracki Celej, który reprezentował fundusz.